Poštovani doktore,
    bila bih Vam zahvalna ako bi protumačili spermogram moga supruga: br.sperm.u cm3- 160 000 000 pokretnih posle 30 min., 50%, slabo pokretljivih 10%, nepokretnih 40%, leukocita - 1-2 u vidnom polju, eritrocita- 0, ep.ćelije 0, fruktoza- pozitivna likvefakcija-potpuna.

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • Lako povecan broj nepokretnih, broj spermatozoida dobar, ali povecan broj leukocita sto ukazuje na infekciju. Potrebno je uraditi briseve uretre na bakterije i spermokulturu i potom uvesti AB terapiju dr Vojinov