Poštovani,
    Volela bih da mi nešto detaljnije objasnite ovu dijagnozu koju su mi postavili nakon što mi je urađena cistometrija sa aktom mokrenja u Intitutu Zotović.
    Dg: Cistometrijski kapacitet bešike odgovarajući. Senzibilitet očuvan. Registrovana umerena hiperaktivnost detrusora uz nešto povećanu uretralnu rezistenciju.
    Zamolila bih Vas da mi što detaljnije objasnite o čemu se radi i da li ovo moje stanje može eventualno da se vremenom pogorša. Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Zavisi od Vaših tegoba. Imate malo aktivniju bešiku, a mišić koji dozvoljava da se bešika prazni je jače stegnut. Ukoliko imate tegoba lekovima koji smanjuju tu rezistenciju se ovo može dobro tretirati.
      dr Vojinov