Poštovani doktore,
    Dobila sam rezultate analize opšteg pregleda urina. Izgled-bistar, specifična težina-1.004, bakterije-malo, kristali-malo.
    Molim Vas da mi odgovorite kakav je rezultat, a posebno spečificna težina i šta to znači.

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Specificna težina predstavlja količinu materija koja se izlučuju putem urina. Što je veća količina tečnosti, to je urin razređeniji i manja je specifična težina. Predstavlja sposobnost bubrega da izlučujue odtpadne materije. Što je slabiji rad bubrega, spec. težina je niža. Nalaz urina uredan uz nešto nižu spec. težinu, što znači da ste unosili dosta tečnosti.
      dr Vojinov