Zbog bolova nakon mokrenja, koji su se periodično ponavljali, urađena je prošle godine analiza urina, brisevi, cistoskopija, sve uredno. Bol se ponovo javlja.
    Želim da znam da li je moguće da je u pitanju iritabilna bešika, kakvi su simptomi, zbog čega se javlja i prevenciju i lečenje.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 09. 2008.
    • Iritabilna bešika nastaje kao posledica pojačanih impulsa koji stižu iz mozga. Leči se lekovima koji smanju kontraktilnost bešike i obično ne dovode do bolova već učestalijeg mokrenja. Dokazuje se urodinamskim ispitivanjem.
      dr Vojinov