Već 3 godine povremeno mi se javi upala mokraćnih kanala i tada pijem antibiotike. Upala traje 4-5 dana. Zanima me da li i kako mogu da se potpuno izlečim i da se ne javi više nikad, jer sam čula da tokom trudnoće mogu da se jave neke komplikacije ukoliko se tada javi.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 09. 2008.
    • Ukoliko se javi za vreme trudnoće takođe se leči AB. Uzrok je prodiranje bakterija iz debelog creva u vaginu, a iz nje u mokraćni kanal i bešiku. Može se javljati i nakon seksualnog odnosa. Potrebno je uraditi UZ bubrega i bešike da bi se isključile neke anomalije urinarnih puteva. Prevencija se sprovodi antibioticima, u zavisnosti od uzroka.
      dr Vojinov