Zamolila bih Vas da mi rastumačite suprugov spermogram. Zapremina elakulata 1.5, PH 9, broj spermatozoida 64, pokretni 45, slabo pokretni 35, nepokretni 20, normalne forme 70, patološke forme 30, leukociti u vidnom polju 18-20, eritrociti , epitelne ćelije 8-10, aglutin. Spermatozoidi prisutni.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Postoji nešto manja količina semene tečnosti, ali su parametri pokretljivosti i broja spermatozoida uredni. Jedino je broj leukocita povišen i to ukazuje na postojanje infekcije. Potrebno je uraditi testove na infekciju i nakon toga istu lečiti.
      dr Vojinov