Doktore,
    Koje nalaze treba da uradi moja partnerka kako bi se proverila da li sam je ja zarazio? Da li postoji mogućnost da je ona mene možda zarazila? Koliko je ovo opasno, ako je infekcija i da li se trajno moze izleč iti? Uzorak sperma-pronađena Klebsiella spp. mali broj, a testirani antibiotici su Ampicilin, a antibiogram je R, za Amoksicilin + inhib.b laktamaze je S, za Ceftriakson je S, za Cefaleksin je S, za Ciprofloksacin je S, Gentamicin je S, za Trimetoprim+sulfa je S. Uzorak urina-nađena je Escherichia coli 5.000cfu/ml, to je mala količina koliko sam pročitao, jer kažu da je preko 100.000 opasno. Za ovo testirani antibiotici su Ampicilin, a antibiogram je I, za Trimetoprim+sulfa je S, za Norfloksacin je S, za Ciprofloksacin je S, za Gentamicin je S, za Amoksicilin+inhib.b laktamaze je S, za Ceftriakson je S, za Cefaleksin je S, za Pipemidinsku kiselinu je S, za Nitrofurantoin je S, za Ceftibuten je S. Recite mi šta da pijem od ovih lekova tih mesec dana i na koliko sati?
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Partnerka treba da uradi bris grlica materice na bakteriolosku kulturu sa AB. Koristite prezervativ Th> Ciprocinal tbl a 500 mg 2 x 1 tokom 10 dana, potom Panklav tbl a 625 mg 3 x 1 tokom 10 dana, potom Bactrim tbl 2 x 2 tokom 10 dana dr Vojinov