Poštovani doktore, pitanje je vezano za mog dečka kome se iz glansa javilo curenje neke providne tečnosti. Posle pregleda lekar mu je dao Triderm kremu koja je u prvo vreme umanjila to curkanje, ali nakon 6-7 dana ono se ponovo javilo. Posle mog ginekoloskog pregleda i urađenog cervikalnog brisa pronađene su mi enterokokus bakterije. On nije radio analize, pa me zanima da li je i on dobio enterokokus i da li se curenje zato javilo i koju terapiju biste mu Vi preporučili ( ja koristim Polyginax, inače kod mene nije bilo nikakvih patogenih gljivica). Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Curenje siguno nije posledica infekcije koze tako da krema ne moze pomoci. Predstavlja simptom infekcije genitalnih organa i enterococcus moze biti uzrocnik. Najbolje je uraditi spermokulturu sa AB i bris uretre na bakteriolosku kulturu sa AB i nakon toga ukljuciti Ciprocinal tbl a 500 mg 2 x 1 do nalaza antibiograma, a potom jos lekova prema AB do mesec dana. Koristiti prezervativ do izlecenja. dr Vojinov