Postovani, pre mesec dana sam imao problem sa spermom u kojoj mi se pojavila krv i uz konsultaciju sa Vama uradio sam nalaze po Vasem savetu i rezultati izgledaju ovako: Uretralni bris-Micoplasma Hominis (izolovano-negativan), Uretralni bris-Ureaplasma Urealyticum (izolovano-negativan), Uretralni bris-CT (izolovano-negativan), Urin-bakterioloski (izolovano-Escherichia coli 5.000 cfu/ml), za ovo ima testirani antibiotici i antibiogram, Sperma-bakterioloski (Klebsiella spp.-mali broj) i za ovo ima testirani antibiotici kao i antibiogram. E sad, mene zanima da li je ovo sto ne valja u rezultatima uzrok pojave te krvi u spermi, da mi razjasnite rezultate, tj. sta je dobro, a sta nije kod ovih nalaza, da li je prenosivo na druge i kako posto imam curu, od cega sam to dobio, polnim odnosom ili kako, kojim antibioticima to da izlecim i koliko traje terapija? Hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Nije dobar pozitivan nalaz u urinu i spermi. Prenosi se polnim putem. Potrebno je uzimati mesec dana AB, tri različita po 10 dana, ali prema antibiogramu koji ste dobili. Koristite kondom za vreme terapije i neka se i partnerka proveri. Pojava krvi u spermi je najčešće posledica infekcije.
      dr Vojinov