Postovani Dr Vojinov, imam 37god., pisao sam Vam u 7mj. odgovorili ste mi pocetkom 8mj., pa ste rekli da ponovo uradim testove: micoplasma i ureaplasma nisu izolirane, kultura urina ostale sterilne, bris uretre izolirana saprofitna flora, spermiogram odavno je assospermija sa ponekim zivim spermatozoidom, Ph7,5, ne pretvara se u tekucinu, clamidija negativna TV:8 RFV:9,LDH 519U/L(313-618),AFP 1,2U/ml(0-7),PSA 1,9ng/ml(0-4),BHCG 5,4U/L(0-5), Estradiol 112pmol/L(0-268), FSH 11,9U/L(1,1-9,4), LH 5,4U/L(0,8-7,6), Prolaktin 167mlU/L(50-360), SHBG 10,8nmol/L(13-71),Testosteron ukupni 11,8nmol/L(13,8-31,2),TSH 4,37mlU/L(0,465-4,681),fT3 3,7pmol/L(2,3-6,3),fT4 17pmol/L(10,3-24,4), krv u normali, mjehur uredu, testisi manji u granici normale, prostata cca 25cc nema hiperplasticke transformacije i periuretralnog adenomskog tkiva, vidi se poneka\"mrlja\" i nakupina hiperehogenih odjeka koji upucuju na blaze stare upalne promjene, sjemenske vesikule uredne. Nema jutarnje erekcije kao i po danu, zari u predjelu donjeg trbuha i ispod koze nateknute zile i na oba testisa, lijevi na sredini desni na oba kraja. Molim Vas da mi kazete od cega to zarenje, a nema bakterija. Zasto nemam erekciju? GUK 6mmol/L(3,3-6,1),holesterol 4,6mmol/L(2,5-6,1),Trigliceridi 2,77mmol/L(0,45-1,81). Mozeli biti manjak hormona hipogonadizam, pa radi toga da zari. Ne pusim i ne pijem. Ako mozete da mi odgovorite sto prije, unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Uzrok oslabljene erkcije, pored brojnih stvari, moze biti i smanjene vrednosti testosterona u krvi. Potrebna je konsultacija endokrinologa radi terapije. Zarenje moze biti posledica upale,ali ne i hipogonadizma, jer postoje upale gde se uzrocnik ne moze dokazati standardnim testovima, ali se predpostavlja da se radi o infekciji i startno se leci antibioticima dr Vojinov