Poštovani doktore, pišem Vam iz Sarajeva. Moj suprug je radio spermogram, pa bih Vas molila da prokomentarišete rezultate istog: volumen 9,5 boja O.B. Ery/ml SL POZ Leukociti SL POZ miris spec. viskozitet normalan, pH vrijednost 8,0 brojanje u komori 50, ukupan broj sper >40 g/l, ukupna pokretljivost 30%,  stepen pokretljivost ++ patol.glava 0, patol. nastavak 0, vitalitet <50%. Unaprijed zahvalana!

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Nezahvalno za komenter posto postoje evropski standardi u kojima se opisuju spermogrami. broj u mililitru, ukupan broj u celom ejakulatu (sto je kod vaseg supruga dobro), zatim 4 vrste pokretljivosti (ovde vidim samo jednu), leukociti do 1 milion (ovde postoji slabo pozitivan, ne znam koliko je to. Inace oni ukazuju na in postojanje infekcije). Znaci pokretljivost nesto slabija, broj dobar infekcija mozda prisutna dr Vojinov

Komentari na pitanje: #10597

    • Moj muž je radio spremimiogram pa znanima kakav je volume 2 bija o. B ery ml sl. Poz!!! Leukociti < 1 g / l miris spec. Viskozitet nornalan brojanje u komari 60 ukupan broj sper > 40 g/ l ukupna pokretljivost 30% !!! Stepen pokretljivost +!!!! Vitalitet < 50% !!!