Poštovani doktore, da li urin i urino kultura mogu da budu dovoljni da bi se otkrilo da li ima bakterija u mokraći ili moram uraditi i bris uretre? Uradila sam bris uretre na hlamidiju, miko plazmu i na još jednu i sve je bilo negativno, ali nisam radila samo bris uretre. Da li je i to potrebno pošto problem je i dalje prisutan, a to je peckanje u predelu vagine, a inače koristim ALFAPRES. Da li on smeta da se urade brisevi?

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Urinokulturom otkrivamo bakterije u mokraci ,a brisevima bakterije u mokracnom kanalu. Da bi bili sigurni da li imate neku od mogucih bakterija uradite i bris uretre na bakteriolosku kulturu sa AB. Alfapres nije antibiotik i nece smetati nalazi. Peckanje u predelu vagine obicno nije vezano za urinarne infekcije. dr Vojinov