Nadam se da sam sve napisao dole kako treba. Molim za pomoć, dakle šta dalje da radim? Mart 2007. otežano mokrenje, veliki bolovi pri mokrenju, nemogućnost da zadržim urin više od 5h, konstantan bol na otvoru penisa + crvenilo. Urađen urin: Urin - specifična težina 1, 010 Urin - Ph 6, Leukociti 0-1, Urobilinogen normalan, Proteini 0, Glukoza 0, Aceton 0, Bilirubin 0, Hemoglobin 0, Nitriti 0. Prepisano mi da pijem puno tečnosti da će verovatno ubrzo sami nestati... Uz puno čaja od uve bolovi se smanjuju na podnošljivu meru, ali ne nestaju u potpunosti. Bolovi: konstantan bol na otvoru penisa + crvenilo pečenje pri mokrenju april-jun 2007.  Javljam se ponovo lekaru. Eritrociti (RBC): 5.32 10^12/L Leukociti (WBC): 7.0 10^9/L Hemoglobin (Hgb): 167 g/l Hemtokrit ( Hct): 48.6 % Trombociti (PLT): 340 10^9/L Leukocit. Formula LYM 35.1 % MID 7.9 % GRA 57.0 % Sedimentacija eitrocita 4 h Glukoza 4.9 mmol/L Kreatinin 91.5 umol/L Urea 4.3 mmol/L Holesterol 5.8 mmol/L HDL 0.98 mmol/L LDL 4.36 mmol/L Trigliceridi 1.0 mmol/L (Sem holesterola :) sve ostalo deluje u redu. Nakon ovog nalaza prestao da jedem majonez upotpunosti :)) urin kvalitativno sa sedimentom. Fizicko hemijski pregled: Izgled-boja bistar/žut Reakcija 6 Relativn gustina 1.010 Urobilinogen normalan Proteini 0 Glukoza 0 Aceton 0 Bilirubin 0 Hemoglobin 0 Nitriti 0. Mikroskopski pregled: Eritrociti Leukociti 2-3 Cilinidri Epitelne ćelije retke pločaste Bakterije malo Kristali Soli Ostalo malo sluzi urinokultura: U 1 ml urina nađeno 10 000 Staphylococcus Epidermidis. Nalaz bez značaja. Uretalni bris-kultura: Nalaz: Enterococcus spp - mali broj, subkulturom Mikoloskom kulturom patogene gljivice nisu izolovane bris uretre-Chlamydia trachomatis - DIF Nalaz: negativan (bogat epitelni razmaz) bris uretre-Mycoplasma hominis - kultura Nalaz: negativan sperma-kultura: Nalaz: Aerobne bakterije nisu izolovane. Anaerobne bakterije nisu izolovane. Mikoloskom kulturom patogene gljivice nisu izolovane. bris uretre-Ureaplasma urealyticum - kultura Nalaz: pozitivan jul 2007. Poslat urologu: Od strane urologa prepisana terapija: Antibiotik Ciprocinal i puno tečnosti (čajevi i sl.) Nakon završenih antibiotika: (10 dana posle) bris uretre-Ureaplasma urealyticum - kultura Nalaz: negativan avgust 2007. + pečenje glansa spolja. Poslat kod dermatologa: Pregledom utvrđeno (glans relativno beo) da najverovatnije imam gljivice usled pijenja antibiotika (terapija za ureaplasmu) Lekovi: Kanesten (14 dana) i kontrola Nakon 14 dana pečenje glansa spolja prestalo. oktobar 2007. bris uretre-Ureaplasma urealyticum - kultura Nalaz: pozitivan, mali broj novembar 2007. Ponovo kod urologa: Prepisana terapija: Antibiotik Ciprocinal (Marocen) + Hemomycin, terapija sveukupno trajala 14 dana, prva dva dana 2g anitibitika dnevno, posle 0.5g februar 2008. Kontrola kod urologa bris uretre-Ureaplasma urealyticum - kultura Nalaz: negativan Bris glansa nalaz Enterococcus SPP, veliki broj Bolovi: mali konstantan bol na otvoru penisa + crvenilo peckanje pri mokrenju polako se smanjuje, mokrenje skoro normalno (Kontrola kod urologa) maj 2008 bris uretre-Ureaplasma urealyticum - kultura Nalaz: negativan jul 2008. Bolovi: mali konstantan bol na otvoru penisa + crvenilo, peckanje pri mokrenju polako se nestaje, bol pri samom prolasku mokraće kroz otvor ostaje Pregled kod uroga: Urađene analize: Urin-kultura nalaz: U 1 ml urina izolovano je 70 000 CFU Saprofitne bakterije. (Nije urinarna infeckcija. Urin je kontaminiran saprofitnom florom.) Urin-kvailitativno sa sedimentom urin kvalitativno sa sedimentom Fizicko hemijski pregled: Izgled-boja bistar/žut Reakcija 5 Relativn gustina 1.025 Urobilinogen normalan Proteini 0 Glukoza 0 Aceton 0 Bilirubin 0 Hemoglobin 0 Nitriti 0 Mikroskopski pregled: Eritrociti Leukociti 2-3 Cilindri Epitelne celije 1-2 plocaste Bakterije malo Kristali Soli Ostalo malo sluzi Uretalni bris-kultura Nalaz: Enterococcus spp - veliki broj u cistoj kultiru. Mikoloskom kulturom patogene gljvice nisu izolovane. (Moguća je kontaminacija crevnom florom sa kože spoljasnjeg orificijuma uretre) uretalni bris-kultura: Ureaplasma urealyticum Nalaz: negativan uretalni bris-kultura: Trichomonas Vaginalis nalaz: negativan uretalni bris-kultura: Neisseria Gonorrhoeae - bojeni preparat nalaz: negativan uretalni bris: Chlamydia trachomatis DIF nalaz: negativan Izveštaj: st post urethris, (inversio testis sin transversalis) UK sterilna, brisevi uretre uredni, sada bez tegoba, urin redan, ima recidive uretrite sa crvenilom na metusu sa peckanje (javiti se dermatologu) th terapije po antibiogramu ako se desi recidiv. Sada nalaz praktično uredan jul 2008. Bolovi: konstantan bol na otvoru penisa (kao da me je neko uštinuo štipaljkom :( ) + crvenilo, slabo peckanje pri mokrenju, dakle sve ostalo isto avgust 2008. dermatolog Preisao mi mast Apivis za crvenilo. (14 dana) Nije pomoglo. Crvenilo i dalje oko otvora. Sve isto. UMORAN od SVEGA otišao na more. :) Trenutno stanje: konstatni bolovi na otvoru penisa ostali i nevezani su od mokrenja + crvenilo. Šta da radim, konstatni bolovi (priznajem slabijeg intenziteta ali opet!) me izluđuju? Inače nekoliko godina unazad imam vezu da istom devojkom, koja sve vreme mog lečenja nema nikakve simptome. Lečila se na ureoplazmu kad i ja, ista terapija, sada trenutno za oboje su nalazi negativni. (poslednja provera maj 2008)

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Moj savet je da i pored ove terapije koju ste dobijali u slednjih godinu dana, treba da napravite pauzu kako sa lecenjem tako i sa razmisljanjem o citavom problemu. Nemojte uzimati AB, testirati se i neka prodje nekoliko meseci bez terapije i videcete da ce se stanje popraviti. mislim da ste previse optereceni problemom koji postoji , ali definitivno da ne reaguje na AB terapiju. dr Vojinov