Postovanje, Imam 30 godina i sve vreme aktivnog sexualnog zivota vucem neke infekcije. Godinama vec ne mogu da izlecim Enterococcus faecalis u uretri, (spermokulturu nisam skoro radio) iako sam lecio senzitivnim lekovima - u mom slucaju to je ampicilin. Molim za pomoc. Najnovije je da sam 20-ak dana nakon "sumnjivog" odnosa, gde sam koristio prezervativ, primetio male crvene tackive na glavicu, glansu i telu penisa. Ima ih u velikom broju, ne bole, ne svrbe i one koje izgledaju kao da su potkozne, lagano izlaze. Da li je obavezno da se obratim urologu, jer cu sa zakazivanjem cekati 15-ak dana. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Sto se tice infekcije Enterococcusom savetujem da za pocetak promenite laboratoriju. Druga stvar, ukoliko nemate tegoba a i pored antibiotika infekcija i dalje perzistira, moj savet je da to i ne lecite, nego da za 3-4 meseca ponovite spermokulturu i bris uretre na bakteriolosku kulturu sa AB. Promene na kozi penisa mazite sa Garamzcin mascu ujutru i uvece nekoliko dana dr Vojinov