Spermogram mog muza: zapremina ejakulata u ccm 3, vreme razdvajanja 12 min., viskozitet dobar, ph vrednost 7,4, pokretljivost i broj spermatozoida: normakineza 10%, hipokineza 60%, akineza 30%, broj u 1ccm 11044100 i u celom ejakulatu 33132300, normalne forme 67%, glava 21 %, vrat 8%, rep 4%, dijagnoza: ologoasthenozoospermia. Pije vitamine i proxed vec duze od 6 meseci. Kad je pravio pauzu rezultati su bili katastrofa losi, spali su do 1 milion i 5 % poretnih. Da li sa ovom losom pokretljivoscu moze da uspe insemenacija, posto sam cula da ispod 50% pokretnih tesko da uspe ili vto. Hvala Vam na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Za insemonaciju je potrebno vise od 10 miliona spermatozoida , sto ukoliko sada ima manje od milion nije dovoljno. Sto se tice brzine i ona je smanjena, ali ipak, kao metoda vestacke oplodnje koja je lako izvodljiva i relativno jeftina, ostaje vama kao metoda izbora i mislim da treba da pokusate za pocetak sa inseminacijom. dr vojinov