Postovanje! Gde se u Srbiji moze uraditi adekvatan pregled sperme? Mislim konkretno da se ispita vitalnost spermatozoida. I da li se takvim pregledom mogu uociti bilo kakve anomalije u strukturi DNK. Tipa neka genetsko prenosiva bolest ili sl. Hvala! I oprostite ako pitanje nije iz Vase branse.

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • U Novom Sadu Eurolab Cara Dusana 11b, Biotest laboratorija. Ovim pregledom se ne mogu uociti genetske abnormalnosti. Za takvu analizu neohodno je uraditi ispitivanje kariotipa . To u novom Sadu radi institut za genetiku decije bolnice. dr Vojinov