Poštovani doktore, mom suprugu na testisima često izadju potkožne bubuljice koje vremenom nestanu. Pre desetak godina imao je jaku upalu jednog testisa. Molim Vas da mi odgovorite da li ovo može smetati normalnoj reprodukciji spermatozoida, pošto još nemamo dece. Suprug ima 30 godina i otprilike godinu dana pokušavamo da imamo bebu. Zbog čega se javljaju te bubuljice? Puno hvala!

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Loojne zlezde koje se povremeno upale zbog zacepljenja izvodnog kanala. Ne treba ih cediti . One ne smetaju u produkciji spermatozoida. Potrebno je da uradite spermogram jer je upala testisa mogla ostaviti posledice na proces stvaranja spermatozoida. dr vojinov