Postovani doktore, molio bih Vas za odgovor kako bih najzad poceo sa odgovarajucom terapijom. Problemi su poceli pre 3 godine kada sam osetio blage bolove u predelu prepona i u uretre. Otisao sam kod urologa i dao rezultate na analizu: krv , mokraca, spermogram i bris uretre, plus ultrazvucni pregled. Sve je bilo u redu, osim sto su u uretri i spermi postojale bakterije Staph. aureus. Posle (po mom misljenju) neodgovarajuce terapije- 7 dana antibiotik, pa analiza i nekoliko puta tako u pocetku bakterije senzitivne na vecinu lekova, polako su postajale rezistentne. To se taklo vuklo, malo lekovi , malo cajevi, da bi prosle godine drugi urolog konstatovao uretro prostatitis, ali posto nisam imao nekih vecih problema savetovao mi je “narodnu medicinu”. Takodje sam radio analizu na chlamydiu i nije je bilo u brisu uretre. Posto sam radio vise analiza povremeno bi se pojavljivali Enterococcus i E.coli, ali su u sledecim nalazima nestajali. Od pre nekoliko meseci pocela je iz penisa pre odnosa da izlazi bela providna tecnost vise nego inace a takodje i posle mokrenja po jedna kap. Posto sam stalno na internetu, naisao sam na Vas sajt i citao neke odgovore dosao sam do zakljucka da imam neku vrstu hronicnog prostatitisa, pa sam brze bolje otisao da ponovim analize. Rezultat je sledeci : nalaz urina bez bakterija, Iz brisa uretre izolovane retke kolonije Staph. aureusa i E.Coli sa sledecim antibiogramom: Staph. aureusa: R (Penicilin,Amoksicilin,Ampicilin,Piperacilin,Eritromicin) i S(Oksacilin, Amoksicilin klavul.,Piperacilin-tazobaktrim,Cefaleksin, Cefalozin, Cefadroksil ,Cefahlor, Cefuroksim, Gentamicin, Trimetroprim-sulfametoksazol,Klindamicin). E.Coli :R( Amoksicilin, Ampicilin, Cefaleksin, Cefazolin, Cefadroksil, Cefahlor, Cefuroksim, Hloramfenikol S(Gentamicin, Ciprofloksacin, Trimetroprim-Sulf.) Iz kulture sperme izolovan Enteroccocus poobogacenju sa antibiogramom: R(Cefahlor, Gentamicin, Trimetroprim-sulf. ,Tetraciklin) i S(Amoksicilin, ampicilin, Amoksicilin klavul. Hloramfenikol). Posle ovih “lepih” rezultata dao sam i krv na analizu (znaci Chlamydiu, Mycoplasmu, Ureaplasmu) i saznao da imam i Chlamydiu i to : Chlamidia Trachomatis IgA 7.39U/ml Chlamidia Trachomatis IgG 16.76 U/ml . Radjen Serion ELISA Classic test. Znam da sam Vas zatrpao mnogim podacima , najradije bih dosao do Vas, ali zivim u unutrasnjosti pa bi mi vasa pomoc mnogo znacila. Ne ide mi se kod lekara kod kojih sam isao do sada i necu poceti sa lecenjem dok ne cujem Vase misljenje i preporuku. Puno pozdrava!

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Visiren tbl a 200 mg 2 x 2 tokom 10 dana, potom Pankalv tbl a 625 mg 3 x 1 tokom 10 dana, potom Alfacet caps 500 mg 3 x 1 10 dana Zn tbl 2 x 1 svo vreme terapije Prezervativ 10 dana nakon terapije ponovite bris uretre na Chlmydiu (obavezno bris a ne iz krvi), spermokulturu sa AB, i bris uretre na bakteriolosku kulturu sa AB. dr Vojinov