Zanima me da li je pametno da idem na insemenaciju i da gubim vreme ili da se spremam za vantelesnu sa ovakvim spermogramom: 10 % pokretnih spermatozoida u 1cm 11044100 i celom ejakulatu 33132300 kod mene je sve u redu. Koliko procenata najmanje treba pokretnih za uspesnu insemenaciju.Unapred hvala

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Postoji kod vas nesto samnjen broj pokretnih spermatozoida, ali mi niste dali i druge parametre pokretljivosti. Sto se tice broja spermatozoida vi sigurno mozete probati sa inseminacijom koja je znatno jeftinija i manje zahtevninija od vantelesne oplodnje. dr Vojinov