Postovani doktore, imam krvarenje iz mokracnog kanala (venska krv). U urinu i u spermi nema krvi. Bio sam kod urologa i utvrdio je sledece: Dg. Urethroraghia, Prostatitis chr. Cystoskopia expl. Sa cystoskopom se lako uslo u mokracni mehur, bez otpora. Na sluznici mokracnog mehura ne vide se znaci proliferativnih promena, niti znacai procesa upale. Sveze krvarenje iz zadnje urethre. Lecenje: c. Pancef 1x1/5 dana T. Flagyl 3x1/5 dana T. Dicinone 3x1/5 dana, nakon toga T. Furolin 1x1/1 mesec. Volio bih cuti Vase mislenje u vezi ovog nalaza i terapije.

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Krvarenje iz zadnje uretre podrazumeva krvarenje iz prostate ( iz prosirrenih vena) . Ukoliko se cistoskopijom ne utvrdi postojanje proliferacije u mokracnom kanalu, potrebno je probati leciti krvarenje antibioticima i eventualno po smirivanju simptomatologije ponoviti cistoskopiju. dr Vojinov