Postovani doktore, pisem u ime svog decka. Radio je analizu urina i nalaz je sledeci: urin je slabo zamucen, ph je 5, specificna tezina je 1030, leukocita ima 2-4, bledih eritrocita je 1-2, malo bakterija, malo sluzi i dosta kalcijum oksalata. Napominjem da je meni u vaginalnom i cervikalnom brisu nadjen veliki broj enterokoka i znatan broj eserihije, a urin je sa malo bakterija, pa me zanima da li on treba da koristi neku terapiju sa ovim nalazom urina i da li je potrebno da uradi antibiogram? Hvala puno unapred!

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Nije potrebno uraditi antibiogram, ali je ova analiza nedovoljna za tumacenje da li ima infekciju ili ne. Potrebni su brisevi uretre na bakterije i spermokultura sa AB, da bi se utvdilo da li ima infekciju ili ne. Obavezno dok iuzimate lekove koristite prezervativ da dalje ne bi razmenjivali infekciju. dr Vojinov