Postovani doktore, imam 36 godina i ozenjen sam. Imam problem sa preranom ejakulacijom i to je problem jos od samog pocetka mog seksualnog iskustva. Probao sam sa nekim vezbama koje mi je psihijatar preporucio, ali od njih nema nikakve pomoci, a od lekova do sada nisam uzimao nista. Problem je taj sto pored zene ni ja nisam zadovoljan, jer bukvalno ejakuliram posle 2 - 3 ulaska. Probali smo i sa kracom predigrom i opet nista. Sa potencijom za sada nemam problema. Molim Vas da mi kazete sta da radim i ako postoji neki lek koji je, jer mi se brak poceo da raspada zbog toga.

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Probajte sa Xylocain gelom 2% spolja kojim namazete polni organ 20 minuta pre odnosa, to je lokali anestetik koji moze da smanji senzibilitet i time odlozi pojavu ejakulacije. Mozete probati i sa upotrebom prezervativa ili da masturbirate pre odnosa cime bi opet na neki nacin mogli produziti momenat do ejakulacije. dr Vojinov