Postovani, vec izvesno vreme (7-8 god) imam hidrokelu na desnom testisu, kada sam se prvi put obratio lekaru nije preporucio operaciju posto nije nista opasno. Mene interesuje da li se operacije rade u privatnim ordinacijama, koliko je rizicno i koliko je dug oporavak posle zahvata? Napominjem da je desni testis poprilicno veci od levog na kome su se kao decaku javljale torzije, imam 30 god i nisam ozenjen. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Ukoliko je hidrocela veća savetujem operaciju jer i mehaničkim pritiskom se može dugoročno ugroziti testis. Razlog više je što niste oženjeni. Ukoliko je malih dimenzija onda se ne mora žuriti (ali obavezno uraditi eho skrotuma i sagledati oba testisa) .