Poštovani, interesuje me na šta bi mogao da ukazuje jak i samim tim neprijatan miris mokrace. Ja znam da miris urina moze da ima veze sa ishranom, ali ja u poslednjih skoro mesec dana koliko dugo osecam ovaj neprijatan miris nisam nikakvu promenu u svojoj ishrani uvela. Napominjem i da sam radila i laboratorijsku analizu urina i rezultati su u redu. Takodje sam pre dve nedelje bila kod ginekoliga na rednovnom godisnjem pregledu i sve je u redu. Ne osecam nikakve tegobe npr. Peckanje, svrab, ucestalo mokrenje i sl. Jedino sto mi je cudno jeste sto jednostavno nakon mokrenja osecam taj izuzetno jak miris urina. Hvala i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Neprijatan miris urina može izazvati infekcija urina, ishrana, mali unos vode (koncentrovan urin) itd. Ako su labaratorijske analize uredne (urin, urinokultura) , pokušajte sa jačim unosom tečnosti, čajevima na bazi brusnice i manjim unosom proteina.