Poštovani doktore urologije.
    Moj otac ima rak dela prostate i možda metastazu na dva pršljena. Pripisani su mu zoladex i casodex. Nosio je kateter nedelju dana, pa su mu ga izvadili i dva meseca mu nije trebao, sada su mu ga opet stavili. Volela bih da čujem Vaše mišljenje, kakvi su mu izgledi.
    Unapred zahvalna, zabrinuta ćerka.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Prognoze se individualno razlikuju. Na prognozu utiče stadijum bolesti (kod Vašeg oca je visoka progresija), stepen maligniteta tumora (glison skor), opšte stanje pacijenta itd.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #37077

    • Poštovani doktore, puno Vam hvala na brzom odgovoru. Glison kod mog tate je 3+2, ništa ga ne boli, jedino mu smeta kateter. Ima 72 godine i psihički teško podnosi celu situaciju. Da li Vam ovo nešto pomaže. Unapred hvala.