Poštovani,
    Obraćam Vam se po drugi put u nadi da ćete mi ovaj put odgovoriti. Zamolila bih Vas ako možete nešto da mi kažete u vidi suprug. Rezultata: - spermogram: - volumen 6,0 - ph 7,7 -kon. spermatozoida 15 -pokretni posle 30 min 0,50 -patološki oblici 0,40 -le u vidnom polju 6-8 - stepen pokretljivosti 3 -oblik kretanja 2. Spermokultura: -patogene bakterije nisu izolovane -gljivice roda kandida nisu izolovane.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Uzorak se dobija masturbacijom posle apstinencije od 2-5 dana. Kompletan uzorak mora da bude skupljen u sterilnu posudu i mora da bude analiziran za 30 do maksimalno 60 minuta posle davanja. U spermi nas zanima nekoliko parametara:
      likvefakcija: (brzina pretveranja gela u tečnost) i ne sme da traje duže od 60 minuta
      volumen: trebalo bi da bude veći od 2 ml
      konzistencija: ne bi trebalo da bude viskozna (gusta)
      koncentracija spermatozoida: trebalo bi da bude veća od 20 miliona/ mililitar
      ukupan broj spermatozoida u ejakulatu: trebalo bi da bude veći od 50 miliona
      pokretljivost spermatozoida: veća od 50% , od toga bi 35% trebalo da bude progresivno pokretno, odnosno da se kreću pravolinijski
      morfologija spermatozoida: više od 30% bi trebalo da bude adekvatnog oblika
      leukociti u spremi: ne bi smelo da ih bude više od 1 miliona /ml
      Vi uporedite rezultate.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #36675

    • Molim odgovor radio sam uzorak sperme i dobio rezultati mikroorganizmi nisu izolovani molim objašnjenje jel je to dobro