Poštovani,
    Pre nekih dva i po meseca prilikom mokrenja sam uočio veliku izbočinu u skrotalnoj vreći, odprilike negde između testisa. Odmah sam se obratio urologu naravno. Urađen mi je eho mošnica i nalaz je sledeći: "oba testisa odgovarajuće veličine i ehostrukture bez fokalnih promena. U desnoj skrotalnoj vreći uočava se hiprehogena, jasno ograničena tu formacija veličine 35x28mm". Ostali nalazi su normalni uključujuci i eho abdomena. Kao terapiju sam dobio longacef intravenozno, i geramicin, po jedan dnevno, pa onda deksazon i chymoral tablete i još neke kreme. Ta terapija je dala rezultate i pomenuta masa se povukla. Medjutim, pre nekoliko dana sam osetio bol oko levog testisa, i ponovnim ispitivanjem je utvrdjeno da imam vodu oko testisa i da imam varikokelu ali da neka posebna terapija nije potrebna i da nema razloga za brigu. Zanima me Vaše mišljenje o tome šta bih još mogao uraditi i da li je sve ovo u zadnjih par meseci možda samo fasada nekog mnogo ozbiljnijeg oboljenja?
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Možete uraditi tumorske markere da bi isključili i tu testisa (mada na osnovu opisanog ništa ne ukazuje na tu testisa), eho skrotuma ste već uradili kao i klinički pregled. Upravo zbog toga što se masa povukla nakon terapije meni ukazuje na zapaljensku etiologiju oboljenja.