Poštovani,
    Nedavno mi je nalaz urina bio sledeći: zamućen, leukociti 8 do 10, epitelije masa, bakterije retke. Češće i mokrim u poslednje vreme. Dobila sam kao terapiju panklav ali posle kraće primene sam dobila jaku dijareju pa sam prekinula sa uzimanjem. Da li postoji neki prirodni lek i koje je Vaše mišljenje o svemu ovome.
    Hvala

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ja bih Vam savetovao za Vaše tegobe primenu lekova koji se skoro u potpunosti eliminišu urotraktom kao npr nitrofurantoin (nitroxolin forte kod nas) koji ne daju dijareju, a postoje i lekovi i čajevi na bazi brusnice, biljni preparat naturoplex itd.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #36346

    • U čemu se Ntroxilin forte razlikuje od Nitrofuraniona i da li je pogodan za prduženo lečenje Klebsiele i Pseudomonas u urinu?

    • Jelena Soldatovic 25. 08. 2013.

      Postovani kolega, doktorirala sam klinicku farmakologiju i toksikologiju na medicinskom fakultetu u kragujevcu gde sam zavrsila i osnovne studije medicine. Nitrofurantoin i nitroxolin nisu paralele, tj. Nije to ista supstanca. Pozdrav, dr sci med dr jelena soldatovic