Poštovani,
    Da li je jutarnja erekcija obavezna kod svakog zdravog muškarca svaki dan ili ona može da izostane ili da je slabijeg intenziteta u nekom periodu? Da li je (ne) održavanje erekcije tokom odnosa psihološki problem illi fizički?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Jutarnja erekcija nije obavezna kod svakog muškarca ali ona može postojati a da je vi i ne primetite (u snu). Za njeno dokazivanje koriste se specijalne trakice koje se lepe oko uda. Nemogućnost održavanja erekcije može biti i organskog i psihološkog porekla.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #36286

    • Nemam jutarnje erekcije skoro godinu dana, testosteron mi je povisen malo iznad granice a kortizol na granici. Imam 30 godina i trazim pomoc. Isao sam na dopler penilnih krvnih sudova i u redu je. Imam cistu na hipofizi i mozda mi ona remeti potenciju. Sve je bilo u redu dok nisam zakacio hlamidiju i od tada je potencija totalno slaba a lecio sam se od hlamidije 4 meseca. Sta da radim jer ovo unistava zivot