Poštovani,
    Operisao sam fimozu (cirkumcizija) 29 Aprila ove godine. Posle operacije dva tri sata primetio sam plik na glansu koji je ličio kao plik posle opekotine. Plik je posle dan dva pukao i tu je ostala smežurana koža na glansu. Kasnije kada je zarasla rana od operacije obrezivanja, na mestu gde je bio taj plik, zarastanje je sporo išlo i krajem maja potpuno zaraslo mesto gde je bio taj plik. Problem je u tome što je na tom mestu ostao ožiljak tamne boje koji sam mislio da će se povući ali do dan danas nije. Estecki to mesto izgleda ružno i zauzima prostor na ulazu u mokraćni kanal, da napomenem koža na tom mestu je blago smežurana i braon boje. Da li je to ožiljak od operacije, nije mi jasno zašto kao opekotina. Da li može imati neki stetni uticaj taj deo. Da li će se povući tokom vremena taj ožiljak iako je prošlo od operacije tri ipo meseca. To mi predstavlja veliki psihološki problem.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Najverovatnije je reč o opekotini elektrokauterom (ekt-om). Prilikom operacije koristi se ekt radi zaustavljanja krvarenja i možda je došlo do kontakta sa glansom. Koristite masti za sanaciju ožiljaka.