Poštovani,
    Imam kamen u levom bubregu veličine 15mm, a u levom ureteru više manjih i jedan veći promera 6mm. Osećam tup bol na levoj strani u predelu bubrega pa naniže. Za sada je izdrživo, ali me interesuje šta dalje: da li bi bilo dobro da grejem, pijem čajeve, prolom vodu. Ili vi imate bolji predlog. Napominjem da sam to tek skoro otkrio (jer sam imao bolove i temperaturu), pa nisam obavio sva istraživanja koja mi je urolog zahtevao (urea, kreatinin, k, glikemiju, ivu).
    Hvala!

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Morate odraditi dijagnostiku i ukoliko je to zaista tako (u bubregu 15mm, u ureteru 6mm) u zavisnosti od funkcije bubrega, položaja kamena u ureteru, prolazosti i dijametra uretera itd donosi se odluka o lečenju. Do tada loklano toplo i dosta tečnosti, i analgetici pp.
      Pozdrav.