Poštovani,
    Već sam vam pisao ali mi niste odgovorili, pa Vas molim da mi sada odgovorite. Imam 24 god. Dg: hipogonadismus prim kriptorhidismus i. Sin. Azoospermija, biopsija testisa (oba): teška hipoplazija spermatogenih ćelija. U zadnje vreme imam povremene bolove u testisima, (više desni) dok u levom nešto kao neprijatan osećaj. Pre nekoliko dana rađena kks, se, šuk, (uredni), urin: zamućen, žut, kiseo, st 1.030, belančevina x, urobilinogen: malo. Sediment: 15-20le, dosta bakterija malo sluzi. Th 10 dana ciprocinal 2x1 status hormona (koji me najviše i zabrinjava) fsh 23, 1u/l rv 1,5-12,4u/l lh 11,8u/l rv 1,7-8,6 free testosteron 102,8pmol/l rv20,6-69,4 urolog kod koga treba da se javim je na odmoru, ja sam kontaktirao i njega i svog endokrinologa (telefonom) i oba su rekli da je moguće postojanje tu testisa. Međutim ja svako mesec dana vršim samopregled i nisam našao nikakvu ni izraslinu ni zadebljanje, a kod urologa sam zadnji put bio u maju tekuće godine i ni on nije ništa našao. Molim Vas za mišljenje.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Hormonski status nije uredan ali to je u skladu sa nalazom biopsije testisa. Međutim niste uradili tumorske markere za tu testisa (afp, ldh, b hcg). Dobro je što nema nikakvih palpatornih promena na testisima. Uradite markere i eho skrotuma ali ukoliko nemate nikakve promena na testisima onda nemate ni tumor testisa.