Poštovani,
    Imam problem oko veličine penisa, mislim da je mali, dimenzije su 15.5 cm u dužinu i 13 cm obim kolika je prosečna veličina penisa u erekciji? A koliki je prosečan obim? Da li mogu da popričam sa nekim stručnjakom o tome? Neki psiholog ili sexolog? Ima li neki dobar sexolog u NS?
    Hvala!

    Odgovoreno: 06. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #35607

    • Imam 15 godina i penis u erekciji je dug 14,5cm, dosta sam izrasto udeblljo se, glas mi se produbio i dlakav sam al moj penis mi se vizualno čini jako malim.

    • Imam 12 god i Imam dužinu penisa 7.5 cm u erekciji a kada je spušten oko 4 cm da li je to normalno i da li će rasti i kada?

    • Ja imam 14 godina, penis mi je 8 cm u opuštenom stanju, a u erekciji 14 cm je l to dobro za 14 godina i 176cm visine?

    • Imam 14 godina, veličina penisa mi je 16 cm u erekciji, a opseg mi je 11 cm u erekciji. Dal je to normalno?

    • Ja imam 28 godina, moj brat od tetke ima 15 godina. Brine me jedna stvar, njegov penis, dugačak je 1 centimetar u erekciji, ovo znam jer sam juče uveče ušla u toalet dok se tuširao, i videla ga golog kako pokušava da drka penis. Ovo me brine jer je postao viši, jači, dublji mu je glas, ima puno dlaka posebno na medjunožiju. Zaista ne znam šta da radim i šta da mu kažem...

    • postovani imam 14 godina i 19 cm u erekciji , najgore je sto mi erekcija ne prestaje po nekoliko sati. sta da radim? i da li je to normalno?

    • Imam 16 i u erekciji je 15cm a kada je spusten 7cm da li je to normalno.

    • Postoji rešenje za male polne organe u Novom sadu postoji klinika olimp koja se bavi povećanjem polnih organa kod muškaraca svih uzrasta. A ovom korisniku što je napisao da mu smeta 20 cm sa 14 godina mogu samo da kažem da bi neko to poželeo da ima i da mu ne smeta uopšte.

    • Imam 13 godina , imam penis 15 cm , kad se digne 18, da li je to premalen??? Hitna pomoc

    • Postovani, imam 14 godina , a penis mi je 26,4cm jako mi smeta, ne mogu da normalno obavljam fizike aktivnosti. Pored toga što je velik, i debeo je u obimu ima 16cm. Kako bih mogao da se izborim sa tim problemom? Unapred hvala.

    • Imam 15 godina i kada mi je spusten ima samo 3 cm a kada je dignut 8 cm dali neko zna zasto i kako povecati na prirodan nacin

    • Pozz!Imam 14 godina i rast penisa u erakciji mi je 8 cm,da li je to normalno?

    • Posto vani,imam 11 godina Prosecna duzina penisa mi je 6cm,a kad de signed 10cm da li je to uredu

    • Imam 13 g i 17 cm je dali je to previse i da li cu imati kakvi problema

    • Ja imam 12godina imam penis velicine 9 do 10cm a debljna ok 3 ja mislim da nije bitno koliki vam je vec da vam izlazi sperma ko i meni?

    • imam 13 godina dužina mog penisa je 10cm da li je to premalo ili nije?

    • Dobar dan napunio sam 16 pre dva meseca i vremenom sam primetio da mi penis ide ka dole to jest sa je zakrivljen sve vise i vise ne znam da li je to zbog panzalona i zbog neispravnog drzanja penisa tokom dana ako moze pomoc ili savet kako to da se sredi.

    • Pozdrav

      Imam 14 godina još malo 15 Duzina penisa mi je 20 dali je to normalno za moje godine ja mislim da je previse velik.

    • Poštovani meni je jedva 15 godina i imam penis od 17,2cm, nzm koliko će još rasti a deblji je, nisam mjerio obim, moje pitanje je koliki je prosečni penis 15-godišnjaka

    • Meni je jedva 15 godina i imam penis od 17,2cm nzm koliko će još rast al je dobro debeo, da ostane ovakav bilo bi vrh, ali dokad prestaje rast penisa?

    • Da li je sa 15 godina okej duzina 13 cm, smatram da je okej.
      Ja bih voleo da mi bude sada oko 15 cm, a u zivotu bih voleo da mi bude oko 17-18 cm.
      Da li je to moguce?

    • Imam 11 godina, sad cu jos malo 12 i dužina penisa mi je 14, 30. Da li je to normalno za moj uzrast?

    • Eh sad ovako da li je normalno da mi penis u 16 godina bude 18. 5 cm a obim inace nisam merio pitam zbog radoznalosti?

    • Poštovani imam 14 godina i penis mi je 17 cm. Je li to normalno?

    • Poštovani,

      Imam 11 godina i veličina penisa, u erekciji, mi je 7 cm.

      Da li je to normalno?

      Pozdrav,

    • Imam 13 god. Penis mi je u erekciji 8.5 cm. Zanima me da li će se povećati ikada? I da li je premali?

    • Imam 12 god. uskoro ću 13, imam penis duzine 13cm. Da li je to normalno?

    • Imam 15 godina a veličina penisa mi je 8 cm. Hoće li ikad da poraste? Molio bih odgovore. Hvala

    • Imam 14 godina. Penis mi je 17 cm, da li je to dovoljno?

    • Imam 14 god duzina mog penisa je 17 cm a obim 15 cm. Pa se pitam da li je ova debljina odgovarajuca prema duzini?

    • Hahahahah kako su jaki ovi odgovori tipa: slazem se, imam 14 godina i vec je 18, 5. Ili: pa imamo najvece polne organe u citavoj evropi, prosek je 20/cm kao 1. Lazete sebe kao 2. Nabijate komplekse uplasenim momcima koji nisu zadovoljni svojim velicinama svetske studije se vrte oko brojki od 12 do 15 cm u erekciji, obim 10-13 cm takodje u erekciji sto se mene tice: 15 cm duzina, 12 obim, i vise sam nego zadovoljan nema sta da se tripujete oko velicine, bitno je da ste samouvereni i da znate sta vasa lepsa polovina zeli od vas; ) samo opusteno, bez stresa i sa mnogo samopouzdanja i inicijative nad zenama, nemojte biti mlakonje i pitati je da imate seks, oral, neku novu predigru, jednostavno uradite to, iznenadite je, samo pripremite teren (oraspolozite je) , budite grubi a i nezni mi mnogo komplikujemo seks u nasim glavama a to je ustvari sasvim normalna prirodna pojava koja se odvija spontano: ) nadam se da sam pomogao momcima koji su trazili odg na postavljeno pitanje; ) and go slap that fu, ckin' ass!

    • Imam 16 godina i visok sam oko 160, ali mi je penis svega 8 i po centimetera.
      Da li ce da raste jos?

    • Iznervirani gradjanin 12. 12. 2014.

      Evo ih, srbende, kuronje, jebaci svih nacija i rasa, javise se. Ajde bre ne tripujte ovde narod (čast izuzecima)! Meni licno je jedva nekih 16cm u erekciji, i oko 13 u obimu, ali ne bih imao nikakav razlog da se nerviram ni da je par centimetra kraći! Ako ne znas sa zenom, dzabe ti brale i 20 i kusur... Bolje da traje pola sata i sa 13cm nego 2 minuta sa 30! Druga stvar, većina devojaka ne može da primi više od 10-tak, tako da će mnogo vise da ostane van.... A za sve one koji se tripuju da im je mali, dodjite joj od iza, jednom rukom je vucete za kosu, drugom joj stimulisete klitoris i grickajte je za uvo.... Tako nekih pola sata..... Pitajte je posle, da li joj je bitna velicina, i da li vam je mozda mali?

    • . . . . . sve je to inace do genetike i nasledno. . . . a dzaba ti batina ko teleca noga ako ne znas sta da radis s njim. . . . malo liznes, stavis, malo prst; . . . . i sve bude kako treba. . . . a inace, nervi koji stimulisu pizdu su sa strane zidova i idu u dubinu od 7 do 11 cm, u zvisnosti od gradje doticne jebulje. . . . tako da je debljina bitnija, da je ispunis, dal ga stavis celog od 15 cm il, il pola od 23. . . isto mu dodje. . . a svaka devojka se vremenom rasiri, pa imas utisak da te ne oseca. . . . al ajde ako vec mislis da si u problemu. . . . teraj ti nju da se okrene da mozes lepo da zapnes. . . . pa ce da vis; ) . . . a pusti ti ove s POSEBNIM KOBASICAMA,. . . iam 23 god i s varijacijama od 15 do 17 cm i malo podeblji. . tehnika i tehnika. . . . pogledaj po netu sta je'' diving'' i kako se radi i na konju si. . . u slucaju da naletis na neku gde ne ''dihtuje'', testiraj se na polnu boles nakon toga !: p pozz bate

    • Imam 14 godina i penis mi je 14, 3 cm, dali je to normalo? I prilicno je debeo: p

    • Opusteno stanje,. !! Stanje u erekciji,. !! Najmanja duzina,. . Najveca duzina,. . Prosecno - neprosecno,. Sta vam je bre ljudi,. Svi znamo ko u evropi ima u proseku najvece penise,. Pa nevole nas dzabe: kineskinje, slovakinje, cehinje, hrvatice, madjarice, nemice, skandinavke posebno,. Pa imamo najvece polne organe u citavoj evropi, prosek je 20/cm

    • Moja dizuna penisa je 13. 5cm dal je to malo??? A debljina nzm al znam da je tanak. . Sta da radim. . Imal nekog leka itd? Dal da se obratim nekom sexologu bilo kome, jer se stidim mog penisa: ( ( ( ( (

    • Slazem se, imam 14 godina i vec je 18, 5. Kako onda sa 17 godina da bude 14cm?

    • Moj penis je 16 cm jebo vas bog a imam 13 god kako onda 17 god moze biti 17 cm ne razumem!

    • Imam 13 godina i penis mi je cm da li je to normalno i uznaso je tanak

    • Poštovani nisam najbolje skontao Vaš prethodni post. Kaže se da podaci kažu da penis dostiže dužinu 16-17cm, pa onda kažete da najveći deo svetske populacije ima dužinu do 14 cm u erekciji? I šta je sad konačan odgovor? Koja je prosečna dužina u erekciji? Kineze ne računamo, oni smanjuju prosek :)

    • Mr sci. med. dr Darko Laketić 08. 08. 2009.

      Postoje različita referentna istraživanja na tu temu. Najčešći rezultati su bili da je prosečna dužina penisa u detumescenciji (opuštenom stanju) oko 8cm. U erekciji najčešći podaci kažu da on raste na 16-17cm. Međutim prosečna dužina penisa ukupne populacije odraslih osoba je manja nego što mislimo. Naime, najveći deo odrasle svetske populacije ima penis dužine izmedju 8 do 14cm u erekciji. Postoje i studije po kojima se meri prosečna dužina penisa u stretch poziciji (manuelno maksimalno povučen i rastegnut). Po njoj je sledeći prosek: azijati 10 cm belci 12,5 cm crnci 13,7 cm ja sam u odgovoru govorio o prosečnoj dužini penisa u detumescenciji i nisam imao nameru da tešim gospodu sa manjim falusom.

    • Nesha. Liman 06. 08. 2009.

      Odakle vam da je prosečna dužina 8 cm?? To treba da uteši one koji imaju 10-12cm znamo da je prosek u evropi po durex istrazivanju 14,68 cm i obim 12,24 cm!