Poštovani d-re,
    Imam jedno pitanje, i molim za Vaš odgovor. Moj muž ima carcinom prostate sa metastaze u kosti, prima hemoterapiju za par dana treba da primi 6-ta a onda ide na zračenje. U početku je bilo ok. Međutim sada se stanje pogoršava, krvna slika opada, i do sada je primio dva puta krv, nije imao bolove u kostima, a sada počinje da oseća jake bolove. Prima i bondronat. Neće više da primi tu 6-tu terapiju, ne znam da li će imati neku nadu da se malo ta opaka bolest stavi pod neku kontrolu, i da još malo više pozivi, ili nema nade, dajte mi neko vaše iskustvo u lečenju tu bolesti, i šta da mu dam da mu se podobre opšte stanje.
    Hvala Vam.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Nakon hemioterapije se najčešće javljaju tegobe u smislu upornog povraćanja, malaksalosti, međutim bolovi koje on ima ukoliko već ima dokazane metastaze na kostima najčešće potiču upravo od njih. Dobro je što prima bifosfonate jer oni sprečavaju patološke prelome već oštećenih kostiju. Na žalost nema neke specifične pomoći. Ukoliko se oseća loše savetujem pre terapije pregled uroonkološkog konzilijuma.