Dobar dan i poštovanje.
    Imam kćerku iz prvog braka kojoj je sada 11 god. U drugom braku sam već 6 god. ali nemam djece. Kod muža je dg. Asthenoteratoza spermia. Ja sam radila nalaz hsg uredan, papa bris uredan. Po preporuci urologa, muž je pio proxeed prah ali ni to nije dalo rezultata. Da li je moguće ostvariti trudnoću prirodnim putem ili samo potpomognutom oplodnjom. Šta znači ta muževa dijagnoza?  Molim konkretan odgovor.
    Hvala

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Sa takvom dijagnozom male su šanse za prirodnu oplodnju, ali treba tragati za uzrokom i promeniti terapiju tada će se verovatno poboljšati nalaz spermograma. Ta dijagnoza znači oštećenje strukture i vitalnosti spermatozoida.