Moja dijagnoza varicocoela i usporeni spermatozoidi. Trebao bi na operaciju. Da li se to može uraditi negdje privatno, koliko košta i da li će mi pomoći kod steriliteta pošto smo žena i ja išli na jednu vantjelesnu i našli su samo tri slabo pokretna spermatozoida.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 13. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Sa takvim nalazom spermograma verovatno nećete imati značajno poboljšanje. Međutim ukoliko je klinički pregled uredan i biopsija testisa pokazala očuvanost sekretornih ćelija testisa treba tragati za problemom (opstrukcija dektusa deferensa, epididima itd). Operacija spada u rutinske i ukoliko imate overenu knjižicu ne košta skoro ništa. U privatnim ordinacijama košta oko 70 000 dinara.