Poštovani,
    Urolog mi je pre oko 3 meseca postavio dijagnozu epididimitisa. Otok je bio veliki u predelu cauda epididimitis. Prepisao mi je tablete citeral 250mg 2*1 10 dana i chymoral 3*1 za upalu. Delovalo je, otok se gotovo povukao te nisam otisao na kontrolu. Ali još uvek, posle tri meseca, mali bezbolni naduveni region epididimisa još uvek postoji u predelu caude. Primetio sam da je i telo pomalo zadebljano ali nije čvrsto i nema znakova zapaljenja. Pitanje je: koji bi ste mi antibiotik preporučili i da li je uopšte neophodan, šta bi trebalo da preduzmem i koliko je ova situacija ozbiljna?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Normalno je da nakon upale pasemnika zaostane bezbolno uvećanje istog. Ukoliko nemate tegoba sada nije potrebna terapija, već će se vremenom postepeno smanjiti to uvećanje. Međutim malo uvećanje dela epididima koji je zahvaćen inflamacijom će zaostati zauvek.
      Pozdrav.