Poštovani doktore!
    Dete staro 11 godina rođeno sa dijagnozom epispadija. Mokraća kaplje non stop ne može da reguliše ako se jako trudi može par sekundi da ne izađe ni kap. Prvu operaciju je imao sa 2. godine ali operisan mu je bruh i mala korekcija polnog organa pošto mu piša nije razvijena. Nakon toga je stanje isto, po preporuci doktora koji je izvršio operaciju naručeno iz nemačke silikonski gel dufleks, ponovo je operisan u 6. godini ubrizgan je gel u grlić bešike i urađena ponovna korekcija piše. Stanje ponovo nepromenjeno mora da koristi pelene a doktor je rekao da treba dosta vremena ali ovo je dugo. Bez obzira na sve tegobe on je odličan učenik. Da li ima pomoći i kako pitamo Vas doktore
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 15. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Reč je o kompleksnoj anomaliji gde nekad i više operativnih rekonstruktivnih zahvata ne dovodi do trajnog rešenja. Još uvek je problem u domenu rešavanja dečijeg urologa. Prognoze su nezahvalne, ali i nauka napreduje tako da postoje realne šanse da se problem reši, na žalost samo operativnim putem.