Pozdrav i poštovanje,
    Imam 31 god. od 2001. godine se borim sa upalama prostate. Operisao sam 2002. godine proširenu venu na testisu, a 2008 hidrocelu na levom testisu. Godišnje 2-3 puta odlazim na preglede kod urologa, i upala se stalno vraća u različitim vremenskim razmacima. Problem je što pre 3 godine sam dobio i pielonefritis koje su lečili amikacin inekcijama i kasnije ciprocinal tabletama. Upala se povukla, međutim pre 3 nedelje sam se prehladio, dobio sam bolove u krstima, i otišao sam kod urologa tek posle 10 dana. Na moju žalost ponovo sam dobio upalu prostate, levi bubreg je na us hipoehogenog zadebljanja, a i testisi su osetljivi na dodir. Pio sam Hemomicin 3 dana 2x500mg, 3 dana 1x500 mg, sada pijem ciprocinal 2x250 mg i orvagil 2x1 tbl, i rapten k po potrebi (alergičan sam na penicilin i dovicin). Imam 3 pitanja. Šta da radim od analiza za problem sa prostatom, i da li postoji mogućnost trajnog izlečenja hronične upale prostate, da li treba da držim neki poseban higijensko - dijetetski režim, da mi se ovakve stvari ne bi ponavljale?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Upalni proces na prostati je veoma neprijatan, i teško se leči (odnosno često recidivira). Treba se uraditi maeres-stamey test i terapija mora trajati do šest meseci. Čuvajte se nazeba, ne konzumirati alkohol, gazirana pića, začinjenu hranu.