Poštovani,
    Od 2007. godine su počele hematurije. Dešavaju se 3 do 4 puta godišnje. Nisu uvek praćene urinarnim infekcijama. Do sada su urađeni ultrazvuk bešike i bubrega, stalni laboratorijski nalazi, i ct koji nisu ništa pronašli. Cistoskopija nije rađena jer se ne radi u anesteziji. Ginekološki nalaz takođe je uredan. Interesuje me šta može biti uzrok i da li se mora raditi cistoskopija.
    Pozdrav Sofija

    Odgovoreno: 18. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Savetujem intravensku urografiju i ukoliko je i tu nalaz uredan cistoskopiju. Ukoliko se i dalje ponavljaju hematurije a nalaz na cistoskopiji se pokaže kao uredan indikovana je i dijagnostička ureterorenoskopija.