Poštovani,
    Suprug je radio spermogram, broj pokretnih spermatozoida je 40% a nepokretnih 60%. Molim Vas recite mi da li je to normalno i šta može da utiče na smanjenu pokretljivost.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da postoji preko 50% pokretnih, od toga 35% progresivno pokretnih spermatozoida. Međutim i sa ovakvim nalazom može doći do oplodnje. Na pokretljivost utiče mnogo faktora. One na koje on može da utiče su: prestanak pušenja, smanjiti alkoholna pića, lečiti eventualne infekcije prostate, urotrakta itd.
      Pozdrav.