Poštovani,
    Već duže vreme se mučim sa bakterijom enterococcus spp u spermokulturi. Bio sam kod nekoliko urologa specijalista koji su me pregledali, i dali me neke lekove prema antibiogramu i neke slabije. Na antibiogramu sensitivni lekovi su: penicilin, ampicilin, ciprofloksacin i vankomicin. Na spermokulturi mi je uvek pisalo: enterococcus spp: u manjem broju. Najpre sam pio panklav tablete 625 mg 3x1 10 dana, nije pomoglo. Posle toga sam pio amoksiklav 625mg 3x1 10 dana, i posle toga još uvek ima bakterije u spermokulturi. Posle toga sam dobio da pijem Palisept 7 dana, a osmog dana da popijem jednu dozu Monurala 3g. Kad sam uradio spermokulturu još uvek imam bakteriju. Ne znam šta više da uradim, par urologa su mi rekli da nije to opasna bakterija uopšte, i da mogu da se smatram izlečenim, ali, ja ipak nebi da to prenesem partnerici, ali već mi je dosadilo da imamo sex stalno sa kondomima, a možda će uskoro doći i vreme za prinovu, pa ne bi voleo da je izlažem ovoj bakteriji.
    Cenio bih neki savet od Vas.

    Odgovoreno: 18. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Nakon toliko ispijenih antibiotika ne preporučujem dalju antibiotsku terapiju ukoliko nemate simptoma. Seksualni odnos možete imati i bez kondoma, jer je to vrlo mala količina klica bez opasnosti po partnerku.