Pre par nedelja postavio sam pitanje o simptomima koje osećam u genitalnim organima (uretra), kao i da sam započeo terapiju ciprofloxacinom. Nakon isteka dve nedelje, situacija se nije bitno popravila. Uspeo sam da kontaktiram doktora iz Kameruna koji mi je na osnovu dijagnoze prepisao: flucozan (2x1 tableta nedeljno), azitromicin (2x3 tablete nedeljno - u jednom danu) , i tenonitrozol (dve tablete dnevno, 8 dana) - ne pitajte me kako sam došao do lekova. Ovo je utoliko bolje, peckanje u uretri se poprilično smanjilo, ali se na samom otvoru penisa pojavilo nešto kao mali ožiljak, kao da je mesto zasečeno nožem. Nema plikova i ranica, prosto izgleda kao da je otvor blago proširen na toj strani. Ujutru se budim sa tragovima sekreta na površnom delu penisa - providno i lepljivo. Leđa me ponekad bole, mokraća je poprilično tamna, i boja se popravlja kada pijem ogromne - ali zaista ogromne količine vode - 3-4 litara dnevno. E sad, znam da je jako teško uspostaviti neku dijagnozu na osnovu svega ovoga, ali probajte ako možete. Prošlog puta ste posumnjali na urethritis, odradio sam terapiju (14 dana ciprofloxacina) , ali bez većih rezultata
    Pozdrav iz džungle!

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      terapija koju vam je dao doktor kamerunac sa azitromicinom je odlična. Savetuje se kao terapija prvog ili drugog izbora kod uretritisa. Ciprofloksacin je antibiotik koji deluje na donji urotrakt i infekciju urotrakta. Azitromicin se savetuje kod uretritisa izazvanim hlamidijama, ureaplazmom itd. Nastavite terapiju (10 dana), i kada se budete vratili otići na pregled kod urologa.