Poštovani,
    danas sam radio uzv abdomena i doktor mi je napisao sledeće: mokraćni mjehur je zadebljale stijenke a prostata omanja, fibrizno indurirane konture sa vidljivim prostatolitima i naznačenim periuretralnim žljezdama, izmjenjena po tipu kroničnog prostatitisa. Predlaže psa. Molim vas da mi malo pojasnite i imam li razloga za zabrinutost. Napominjem da nikakvih simptoma osim peckanja prilikom mokrenja nisam imao.
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu ovog nalaza reč je o hroničnom upalnom procesu prostate, sa znacima bešične patnje. Niste napisali godine života što je vrlo bitno. Što se tiče nalaza psa obavezno ga uradite, jer je to važan dijagnostički parametar u diferenciranju benignog od malignog procesa ili inflamacije. Ukoliko nemate tegobe kao što ste napisali i sa ovim nalazom najverovatnije nemate razloga za brigu, ali sačekajte nalaz psa.