Poštovani,
    na osnovu 3 spermograma konstatovana mi je asospermia. Pre 10-tak dana mi je rađena biopsija testisa i epididima. Ph nalaz je sledeći: "analizirani materijal histološki čine isečci tkiva testisa u kojima su prisutni tubuli zadebljalih bazalnih membrana, bez spermogeneze u pregledanom uzorku. Analizirani materijal histološki čine isečci epididimisa bez spermatozoida u tubulima. " Hormonalni nalaz je bo, osim fsh hormona koji je 30 (normalno je 0,7-11,1) molim vas za mišljenje o daljem lečenju.
    Srdačno Vladimir

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      histološki nalaz pokazuje ireverzibilne promene na testisima (u njima nema spermatogeneze). Sam nalaz fsh je u skladu sa histološkim nalazom. Na žalost značajno lečenje u takvim slučajevima ne postoji. Ipak se konsultujte sa svojim urologom. Pozdrav