Pisao sam vam već 2 puta ali bez odgovora, nadam se da će te mi sada odgovoriti. U oktobru prošle godine mi je konstatovan tumor testis lat. sin. sa daljim metastazama u abdomenu, na plućima i u levoj jugularnoj jami. Posle 6 ciklusa hemoterapija doktori kažu da se "tumor smanjio". Prvo sam primio 4 bep ciklusa a kasnije 2 pei, i od onda t. j. Od te terapije uočavam blage promene na glansu penisa u obliku crvenila, blago naboranog glansa. Rađen mi je ct i ništa na penisu nije pronađeno, šta to može biti? I kolika je mogućnost da je došlo do oštećenje desnog testisa od terapija. Spermogram nije rađen jer doktorica u privatnoj klinici "nije imala vremena"? I da li može doći do metastaza tumora u obliku sekundarnog depozita na mozak, čak i posle terapija? Pozdrav

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      niste napisali o kom tumoru je reč (patohistološki nalaz). Takođe protokol je uklanjanje tumoroznog testisa a nakon toga citostatska terapija u zavisnosti od vrste tumora (seminomski ili neseminomski). Na žalost do meta promena može doći i posle terapije jer je takva priroda bolesti. Citostatska terapija najčešće ne dovodi do oštećenja kontralateralnog testisa.