Poštovani,
    pre nekoliko dana prilikom mokrenja sam uočio veliku izbočinu u skrotalnoj vreći, odprilike negde između testisa. Odmah sam se obratio urologu naravno. Urađen mi je eho mošnica i nalaz je sledeći: "oba testisa odgovarajuće veličine i ehostrukture bez fokalnih promena. U desnoj skrotalnoj vreći uočava se hiprehogena, jasno ograničena tu formacija veličine 35x28mm". Ostali nalazi su normalni uključujuci i eho abdomena. Kao terapiju sam dobio longacef intravenozno, i geramicin, po jedan dnevno, pa onda deksazon i chymoral tablete i još neke kreme. Tu terapiju uzimam već par dana uz naznaku da ako to ne da efekta u narednih 4-5 dana ću morati da idem na hiruršku intrvenciju. To zadebljanje se pojavilo iznenada u kratkom vremenskom periodu (nemoguće je da to nisam primetio ranije jer je suviše očigledno), pored toga primetio sam da povremeno imam i blago povišenu temperaturu. Inače drugih tegoba nemam, prilikom mokrenja, ejakulacije, erekcije itd. Molio bih vas za vaše misljenje što je pre moguće, jer sam izuzetno zabrinut ovom situacijom.
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 20. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ukoliko terapija ne da rezultate mora se uraditi hirurška ekstirpacija promene. Dobro je što su oba testisa uredna i što pomenuta struktura ne pripada njima. Sve ostale prognoze nakon dobijanja pato-histološkog nalaza.