Poštovani,
    Imam prilično suvu i osetljivu kožu na glaviću penisa, kao i sa unutrašnje strane prepucijauma i na delu do glavića. Prepucijum se lako povlači preko glansa, ali nakon nekog vremena, zbog otežane cirkulacije, izazvane stezanjem oko korena glansa, dolazi do promene boje glansa u plavo bordu, posebno na pregibnom delu, kao i do smežuravanja pokožice na glansu. Ovo me ne boli i nema uticaja na funkciju, ali promena boje ume da potraje nekoliko dana. Da li ovo može izazvati neka oštećenja ili oboljenja i preporučujete li cirkumstaciju?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Ukoliko se prepucijalna koža otežano prevlači preko glansa (u detumescenciji ili erekciji) indikovana je cirkumcizija, najčešća komplikacija fimoze je parafimoza (kada se ne može vratiti koža prepucijuma preko glansa). Posetite urologa.