Poštovani,
    Moja ćerka ima 15 god. i na nedavnom pregledu mokraće pojavili su se kristali. Da li možete da mi kažete nešto više o kristalima u mokraći.
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 06. 2009.
    • Poštovani,
      pojava kristala u urinu je normalna pojava. Postoje različite vrste kristala (oksalatni, uratni, tripel fosfati, cistinski, itd). Sam nalaz zavisi od vrste ishrane, metabolizma, unosa vode itd. Nalaz nekih kristala (tripel fosfati, cistinski) može da ukaže na postojanje bolesti (uroinfekcija, poremećaj metabolizma itd).