Imam bebe so kila vodna hidrocela se počesto mu se otekuva desnata strana i testisot. Pri sekoj napon mu se ukleštuva potoa so pritiskanje na mestoto mu se povlekuva. Što da se prezeme vo ovoj slučaj so bebe staro 50 dena.
    Ve molam poopsirni informacii

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kod novorođenčadi postoji komunikacija između hidrocele i peritonealne duplje. Neophodno je da se javite dečijem hirurgu koji će proceniti kada će se operativno zbrinuti hidrocela i verovatno ingvinalna hernija. U slučaju uklještenja (neprekidan plač deteta) hitno odneti dete kod dečijeg hirurga.